GMER 1.0.14.14536 - http://www.gmer.net Rootkit scan 2008-12-23 19:34:44 Windows 5.1.2600 Service Pack 2 ---- System - GMER 1.0.14 ---- Code 82D86410 ZwEnumerateKey Code 82CBC1B0 ZwFlushInstructionCache Code 82CBC348 ZwQueryValueKey Code F5444E99 pIofCallDriver ---- Kernel code sections - GMER 1.0.14 ---- PAGE ntkrnlpa.exe!ZwFlushInstructionCache 805B5642 5 Bytes JMP 82CBC1B4 PAGE ntkrnlpa.exe!ZwQueryValueKey 80620638 5 Bytes JMP 82CBC34C PAGE ntkrnlpa.exe!ZwEnumerateKey 80622DBE 5 Bytes JMP 82D86414 ? pchrq.sys The system cannot find the file specified. ! ---- Devices - GMER 1.0.14 ---- Device \FileSystem\Fs_Rec \FileSystem\UdfsCdRomRecognizer tfsnifs.sys (Drive Letter Access Component/Sonic Solutions) Device \FileSystem\Fs_Rec \FileSystem\CdfsRecognizer tfsnifs.sys (Drive Letter Access Component/Sonic Solutions) Device \FileSystem\Fs_Rec \FileSystem\FatCdRomRecognizer tfsnifs.sys (Drive Letter Access Component/Sonic Solutions) Device \FileSystem\Fs_Rec \FileSystem\FatDiskRecognizer tfsnifs.sys (Drive Letter Access Component/Sonic Solutions) Device \FileSystem\Fs_Rec \FileSystem\UdfsDiskRecognizer tfsnifs.sys (Drive Letter Access Component/Sonic Solutions) Device \FileSystem\Cdfs \Cdfs tfsnifs.sys (Drive Letter Access Component/Sonic Solutions) ---- Modules - GMER 1.0.14 ---- Module \systemroot\system32\drivers\msqpdxngwurqdl.sys (*** hidden *** ) F5443000-F546E000 (176128 bytes) ---- Services - GMER 1.0.14 ---- Service C:\WINDOWS\system32\drivers\msqpdxngwurqdl.sys (*** hidden *** ) [SYSTEM] msqpdxserv.sys <-- ROOTKIT !!! ---- Registry - GMER 1.0.14 ---- Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\msqpdxserv.sys Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\msqpdxserv.sys@start 1 Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\msqpdxserv.sys@type 1 Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\msqpdxserv.sys@imagepath \systemroot\system32\drivers\msqpdxngwurqdl.sys Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\msqpdxserv.sys@group file system Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\msqpdxserv.sys\modules Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\msqpdxserv.sys\modules@msqpdxserv \\?\globalroot\systemroot\system32\drivers\msqpdxngwurqdl.sys Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Services\msqpdxserv.sys\modules@msqpdxl \\?\globalroot\systemroot\system32\msqpdxakvpxexw.dll Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\msqpdxserv.sys Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\msqpdxserv.sys@start 1 Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\msqpdxserv.sys@type 1 Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\msqpdxserv.sys@imagepath \systemroot\system32\drivers\msqpdxngwurqdl.sys Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\msqpdxserv.sys@group file system Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\msqpdxserv.sys\modules Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\msqpdxserv.sys\modules@msqpdxserv \\?\globalroot\systemroot\system32\drivers\msqpdxngwurqdl.sys Reg HKLM\SYSTEM\ControlSet002\Services\msqpdxserv.sys\modules@msqpdxl \\?\globalroot\systemroot\system32\msqpdxakvpxexw.dll Reg HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msqpdxserv.sys Reg HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msqpdxserv.sys@start 1 Reg HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msqpdxserv.sys@type 1 Reg HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msqpdxserv.sys@imagepath \systemroot\system32\drivers\msqpdxngwurqdl.sys Reg HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msqpdxserv.sys@group file system Reg HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msqpdxserv.sys\modules Reg HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msqpdxserv.sys\modules@msqpdxserv \\?\globalroot\systemroot\system32\drivers\msqpdxngwurqdl.sys Reg HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msqpdxserv.sys\modules@msqpdxl \\?\globalroot\systemroot\system32\msqpdxakvpxexw.dll Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.arescol@ Ares.CollectionList Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.arlnk@ Ares.Arlnk Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.AudioCD\PersistentHandler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.AudioCD\PersistentHandler@ {098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.bfg@ bfg_auto_file Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.bfg@ContentType application/x-bigfishgames Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.ivr@ RealPlayer.IVR.6 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.ivr@PerceivedType video Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.rpm@Content Type audio/x-pn-realaudio-plugin Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.rpm@CLSID {CFCDAA03-8BE4-11CF-B84B-0020AFBBCCFA} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.sbk\ShellNew Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.sbk\ShellNew@NullFile Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.swi\ShellNew Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.swi\ShellNew@NullFile Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.z\PersistentHandler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\.z\PersistentHandler@ {098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Arlnk@ URL:Ares protocol Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Arlnk@URL Protocol Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Arlnk\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Arlnk\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Arlnk\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Arlnk\shell\open\command@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe" "%L" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.CollectionList\Content Type Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.CollectionList\Content Type@ application/x-ares Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.CollectionList\DefaultIcon Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.CollectionList\DefaultIcon@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe",0 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.CollectionList\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.CollectionList\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.CollectionList\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.CollectionList\shell\open\command@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe" "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist@ Ares playlist file Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\DefaultIcon Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\DefaultIcon@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe",0 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell@ Play Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Enqueue Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Enqueue@ &Enqueue in Ares Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Enqueue\Command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Enqueue\Command@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe" /ADD "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Open@ Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Open\Command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Open\Command@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe" "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Play Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Play@ &Play in Ares Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Play\Command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Playlist\Shell\Play\Command@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe" "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Torrent\Content Type Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Torrent\Content Type@ application/x-bittorrent Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Torrent\DefaultIcon Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Torrent\DefaultIcon@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe",0 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Torrent\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Torrent\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Torrent\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Ares.Torrent\shell\open\command@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe" "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Arlnk@ URL:Ares protocol Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Arlnk@URL Protocol Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Arlnk\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Arlnk\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Arlnk\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Arlnk\shell\open\command@ "C:\Program Files\Ares\Ares.exe" "%L" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\ArmHelper.ArmClass@ ArmHelper Control Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\ArmHelper.ArmClass\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\ArmHelper.ArmClass\CLSID@ {CC450D71-CC90-424C-8638-1F2DBAC87A54} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\ArmHelper.ArmClass\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\ArmHelper.ArmClass\CurVer@ ArmHelper.ArmClass.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\ArmHelper.ArmClass.1@ ArmHelper Control Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\ArmHelper.ArmClass.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\ArmHelper.ArmClass.1\CLSID@ {CC450D71-CC90-424C-8638-1F2DBAC87A54} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoProto.AutoProto@ AutoProto Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoProto.AutoProto\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoProto.AutoProto\CurVer@ AutoProto.AutoProto.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoProto.AutoProto.1@ AutoProto Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoProto.AutoProto.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoProto.AutoProto.1\CLSID@ {D24C7F41-2F44-11D3-92EF-00C0F01F77C1} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoStream.AutoStream@ AutoStream Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoStream.AutoStream\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoStream.AutoStream\CurVer@ AutoStream.AutoStream.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoStream.AutoStream.1@ AutoStream Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoStream.AutoStream.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\AutoStream.AutoStream.1\CLSID@ {405DE7C0-E7DD-11D2-92C5-00C0F01F77C1} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GDSControl@ GDSControl Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GDSControl\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GDSControl\CLSID@ {E876339C-2984-41F8-A49A-F908555CE4C9} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GDSControl\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GDSControl\CurVer@ BarControl.GDSControl.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GDSControl.1@ GDSControl Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GDSControl.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GDSControl.1\CLSID@ {E876339C-2984-41F8-A49A-F908555CE4C9} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl@ GoogleBarControl Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl\CLSID@ {5349B405-C992-4A4D-8EB8-5D237C5A0623} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl\CurVer@ BarControl.GoogleBarControl.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl.1@ GoogleBarControl Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl.1\CLSID@ {5349B405-C992-4A4D-8EB8-5D237C5A0623} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl2@ GoogleBarControl2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl2\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl2\CLSID@ {3338A2DD-8C8E-4AC8-94E8-FD248849D77F} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl2\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl2\CurVer@ BarControl.GoogleBarControl2.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl2.1@ GoogleBarControl2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl2.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\BarControl.GoogleBarControl2.1\CLSID@ {3338A2DD-8C8E-4AC8-94E8-FD248849D77F} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\bfg_auto_file@EditFlags 65536 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\bfg_auto_file@BrowserFlags 8 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\bfg_auto_file\DefaultIcon Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\bfg_auto_file\DefaultIcon@ "C:\Program Files\bfgclient\bfgclient.exe",0 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\bfg_auto_file\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\bfg_auto_file\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\bfg_auto_file\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\bfg_auto_file\shell\open\command@ "C:\Program Files\bfgclient\bfgprocess.exe" "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\gametap@ URL:GameTap Protocol Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\gametap@URL Protocol Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\gametap\DefaultIcon Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\gametap\DefaultIcon@ C:\Program Files\GameTap\bin\Release\gametap.exe Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\gametap\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\gametap\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\gametap\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\gametap\shell\open\command@ "C:\Program Files\GameTap\bin\Release\gametap.exe" "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\GameTap.BrowserToolCtrl.1@ GameTap Browser Helper Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\GameTap.BrowserToolCtrl.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\GameTap.BrowserToolCtrl.1\CLSID@ {8341852B-7120-4F19-8FB1-D1BAABEC000C} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\hfxpcp.DocHostUIHandler@ Implements DocHostUIHandler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\hfxpcp.DocHostUIHandler\Clsid Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\hfxpcp.DocHostUIHandler\Clsid@ {ED91CA7D-0B22-4005-B734-5BFA89F07A7F} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\IERJCtl.IERJCtl@ IERJCtl Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\IERJCtl.IERJCtl\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\IERJCtl.IERJCtl\CurVer@ IERJCtl.IERJCtl.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\IERJCtl.IERJCtl.1@ IERJCtl Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\IERJCtl.IERJCtl.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\IERJCtl.IERJCtl.1\CLSID@ {00CEDC01-864D-11D3-908D-00C0F03B3EDC} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Microsoft.Aspnet.Snapin.AspNetManagementUtility.2\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Microsoft.Aspnet.Snapin.AspNetManagementUtility.2\CLSID@ {FD5CD8B1-6FE0-44F3-BBFB-65E3655B096E} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MSIDXS@ Microsoft OLE DB Provider for Indexing Service Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MSIDXS\Clsid Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MSIDXS\Clsid@ {F9AE8980-7E52-11d0-8964-00C04FD611D7} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MSIDXS ErrorLookup@ Microsoft OLE DB Error Lookup for Indexing Service Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MSIDXS ErrorLookup\Clsid Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MSIDXS ErrorLookup\Clsid@ {F9AE8981-7E52-11d0-8964-00C04FD611D7} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Msohelp.HtmlHelp.1@ HtmlHelp Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Msohelp.HtmlHelp.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Msohelp.HtmlHelp.1\CLSID@ {31E0DFD7-2621-11D2-AFD7-006097C9A284} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MsohelpAWDlg.1@ MsoHelp AW Search Dialog Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MsohelpAWDlg.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MsohelpAWDlg.1\CLSID@ {B58C2441-A1A3-11D2-B024-006097C9A284} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MsohelpKeyDlg.1@ MsoHelp Key Search Dialog Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MsohelpKeyDlg.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\MsohelpKeyDlg.1\CLSID@ {B58C2440-A1A3-11D2-B024-006097C9A284} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\msqpdxvx Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\msqpdxvx@msqpdxrun 71 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\msqpdxvx@msqpdxpff 8237 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\msqpdxvx@msqpdxaff 3225 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\msqpdxvx@msqpdxinfo ?}gx~yc?~f?cb`nnbvkonrlomNPV[ Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\msqpdxvx@msqpdxid rfx??|??zd?gjbgb?lmn??lfo#U WW&%W[P^ Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\msqpdxvx@msqpdxsrv 1745024793 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\msqpdxvx@msqpdxpos 5}~p|yzyyp4biedfbakz Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Stemmer@ Japanese_Default Stemmer Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Stemmer\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Stemmer\CLSID@ {CA2043A8-64C9-48ed-AB7E-BB5BBF735D2B} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Stemmer.4@ Japanese_Default Stemmer Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Stemmer.4\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Stemmer.4\CLSID@ {CA2043A8-64C9-48ed-AB7E-BB5BBF735D2B} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Wordbreaker@ Japanese_Default Word Breaker Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Wordbreaker\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Wordbreaker\CLSID@ {BE41F4E6-9EAD-498f-A473-F3CA66F9BE8B} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Wordbreaker.4@ Japanese_Default Word Breaker Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Wordbreaker.4\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\NLG.Japanese Wordbreaker.4\CLSID@ {BE41F4E6-9EAD-498f-A473-F3CA66F9BE8B} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.HWEventHandler@ RealNetworks Scheduler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.HWEventHandler\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.HWEventHandler\CLSID@ {67E76F1D-BDE2-4052-913C-2752366192D2} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.HWEventHandler\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.HWEventHandler\CurVer@ RealPlayer.HWEventHandler.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.HWEventHandler.1@ RealNetworks Scheduler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.HWEventHandler.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.HWEventHandler.1\CLSID@ {67E76F1D-BDE2-4052-913C-2752366192D2} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6@ Internet Video Recording Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\DefaultIcon Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\DefaultIcon@ C:\Program Files\Real\RealPlayer\RealPlay.exe,1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\shell\open\command@ "C:\Program Files\Real\RealPlayer\RealPlay.exe" "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\shellex Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\shellex\ContextMenuHandlers Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\shellex\ContextMenuHandlers\RealPlayerHandler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RealPlayer.IVR.6\shellex\ContextMenuHandlers\RealPlayerHandler@ {F0CB00CD-5A07-4D91-97F5-A8C92CDA93E4} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RFXInstMgr.RFXInstMgr@ RFXInstMgr Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RFXInstMgr.RFXInstMgr\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RFXInstMgr.RFXInstMgr\CurVer@ RFXInstMgr.RFXInstMgr.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RFXInstMgr.RFXInstMgr.1@ RFXInstMgr Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RFXInstMgr.RFXInstMgr.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RFXInstMgr.RFXInstMgr.1\CLSID@ {47f59200-8783-11d2-8343-00a0c945a819} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Download Handler@ RealPlayer Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Download Handler\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Download Handler\CLSID@ {0FDF6D6B-D672-463B-846E-C6FF49109662} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Download Handler\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Download Handler\CurVer@ rmocx.RealPlayer Download Handler.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Download Handler.1@ RealPlayer Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Download Handler.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Download Handler.1\CLSID@ {0FDF6D6B-D672-463B-846E-C6FF49109662} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control@ RealPlayer G2 Control Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control\CLSID@ {CFCDAA03-8BE4-11CF-B84B-0020AFBBCCFA} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control\CurVer@ rmocx.RealPlayer G2 Control.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control\Insertable Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control.1@ RealPlayer G2 Control Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer G2 Control.1\CLSID@ {CFCDAA03-8BE4-11CF-B84B-0020AFBBCCFA} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Playback Handler@ RealPlayer Playback Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Playback Handler\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Playback Handler\CLSID@ {3B46067C-FD87-49B6-8DDD-12F0D687035F} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Playback Handler\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Playback Handler\CurVer@ rmocx.RealPlayer Playback Handler.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Playback Handler.1@ RealPlayer Playback Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Playback Handler.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Playback Handler.1\CLSID@ {3B46067C-FD87-49B6-8DDD-12F0D687035F} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RAM Download Handler@ RealPlayer RAM Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RAM Download Handler\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RAM Download Handler\CLSID@ {2F542A2E-EDC9-4BF7-8CB1-87C9919F7F93} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RAM Download Handler\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RAM Download Handler\CurVer@ rmocx.RealPlayer RAM Download Handler.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RAM Download Handler.1@ RealPlayer RAM Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RAM Download Handler.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RAM Download Handler.1\CLSID@ {2F542A2E-EDC9-4BF7-8CB1-87C9919F7F93} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RMP Download Handler@ RealPlayer RMP Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RMP Download Handler\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RMP Download Handler\CLSID@ {44CCBCEB-BA7E-4C99-A078-9F683832D493} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RMP Download Handler\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RMP Download Handler\CurVer@ rmocx.RealPlayer RMP Download Handler.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RMP Download Handler.1@ RealPlayer RMP Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RMP Download Handler.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RMP Download Handler.1\CLSID@ {44CCBCEB-BA7E-4C99-A078-9F683832D493} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RNX Download Handler@ RealPlayer RNX Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RNX Download Handler\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RNX Download Handler\CLSID@ {3B5E0503-DE28-4BE8-919C-76E0E894A3C2} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RNX Download Handler\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RNX Download Handler\CurVer@ rmocx.RealPlayer RNX Download Handler.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RNX Download Handler.1@ RealPlayer RNX Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RNX Download Handler.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer RNX Download Handler.1\CLSID@ {3B5E0503-DE28-4BE8-919C-76E0E894A3C2} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler@ RealPlayer SMIL Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler\CLSID@ {224E833B-2CC6-42D9-AE39-90B6A38A4FA2} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler\CurVer@ rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler.1@ RealPlayer SMIL Download Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer SMIL Download Handler.1\CLSID@ {224E833B-2CC6-42D9-AE39-90B6A38A4FA2} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Stream Handler@ RealPlayer Stream Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Stream Handler\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Stream Handler\CLSID@ {A1A41E11-91DB-4461-95CD-0C02327FD934} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Stream Handler\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Stream Handler\CurVer@ rmocx.RealPlayer Stream Handler.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Stream Handler.1@ RealPlayer Stream Handler Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Stream Handler.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\rmocx.RealPlayer Stream Handler.1\CLSID@ {A1A41E11-91DB-4461-95CD-0C02327FD934} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RNController.TWC@ TWC Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RNController.TWC\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RNController.TWC\CLSID@ {6876F94D-1237-402D-BABD-DB80D226F1FC} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RNController.TWC\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RNController.TWC\CurVer@ RNController.TWC.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RNController.TWC.1@ TWC Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RNController.TWC.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\RNController.TWC.1\CLSID@ {6876F94D-1237-402D-BABD-DB80D226F1FC} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPHttpPlugProt@ RPHttpPlugProt Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPHttpPlugProt\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPHttpPlugProt\CLSID@ {4D50EBC1-F054-4110-8D92-700E630361A6} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPHttpPlugProt\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPHttpPlugProt\CurVer@ Rpplugprot.RPHttpPlugProt.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPHttpPlugProt.1@ RPHttpPlugProt Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPHttpPlugProt.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPHttpPlugProt.1\CLSID@ {4D50EBC1-F054-4110-8D92-700E630361A6} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPMimeFilter@ RPMimeFilter Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPMimeFilter\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPMimeFilter\CLSID@ {C5838ED9-78F2-4c47-8B6B-2ACF9FA16F44} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPMimeFilter\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPMimeFilter\CurVer@ Rpplugprot.RPMimeFilter.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPMimeFilter.1@ RPMimeFilter Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPMimeFilter.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Rpplugprot.RPMimeFilter.1\CLSID@ {C5838ED9-78F2-4c47-8B6B-2ACF9FA16F44} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SpinTopDRM.SpinTopDRMClass@ SpinTop DRM Control Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SpinTopDRM.SpinTopDRMClass\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SpinTopDRM.SpinTopDRMClass\CLSID@ {149E45D8-163E-4189-86FC-45022AB2B6C9} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SpinTopDRM.SpinTopDRMClass\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SpinTopDRM.SpinTopDRMClass\CurVer@ SpinTopDRM.SpinTopDRMClass.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SpinTopDRM.SpinTopDRMClass.1@ SpinTop DRM Control Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SpinTopDRM.SpinTopDRMClass.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SpinTopDRM.SpinTopDRMClass.1\CLSID@ {149E45D8-163E-4189-86FC-45022AB2B6C9} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SwBroker.SwHelper@ SwHelper Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SwBroker.SwHelper\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SwBroker.SwHelper\CLSID@ {1AFCDC7D-C666-485B-8829-416FCFD77E17} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SwBroker.SwHelper\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SwBroker.SwHelper\CurVer@ SwBroker.SwHelper.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SwBroker.SwHelper.1@ SwHelper Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SwBroker.SwHelper.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SwBroker.SwHelper.1\CLSID@ {1AFCDC7D-C666-485B-8829-416FCFD77E17} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWCtl.SWCtl.10.1.1@ Shockwave ActiveX Control Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWCtl.SWCtl.10.1.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWCtl.SWCtl.10.1.1\CLSID@ {233C1507-6A77-46A4-9443-F871F945D258} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Swdir.SwInstallerCtl@ SwInstallerCtl Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Swdir.SwInstallerCtl\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Swdir.SwInstallerCtl\CLSID@ {4DB2E429-B905-479A-9EFF-F7CBD9FD52DE} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Swdir.SwInstallerCtl\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Swdir.SwInstallerCtl\CurVer@ Swdir.SwInstallerCtl.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Swdir.SwInstallerCtl.1@ SwInstallerCtl Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Swdir.SwInstallerCtl.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Swdir.SwInstallerCtl.1\CLSID@ {4DB2E429-B905-479A-9EFF-F7CBD9FD52DE} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup@ SWiSH Movie Backup Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\DefaultIcon Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\DefaultIcon@ C:\PROGRA~1\SWISHM~1\SWISHM~1.EXE,0 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\open\command@ C:\PROGRA~1\SWISHM~1\SWISHM~1.EXE "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\print Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\print\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\print\command@ C:\PROGRA~1\SWISHM~1\SWISHM~1.EXE /p "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\printto Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\printto\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Backup\shell\printto\command@ C:\PROGRA~1\SWISHM~1\SWISHM~1.EXE /pt "%1" "%2" "%3" "%4" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie@ SWiSH Movie Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\DefaultIcon Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\DefaultIcon@ C:\PROGRA~1\SWISHM~1\SWISHM~1.EXE,0 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\open\command@ C:\PROGRA~1\SWISHM~1\SWISHM~1.EXE "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\print Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\print\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\print\command@ C:\PROGRA~1\SWISHM~1\SWISHM~1.EXE /p "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\printto Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\printto\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\SWiSH.Movie\shell\printto\command@ C:\PROGRA~1\SWISHM~1\SWISHM~1.EXE /pt "%1" "%2" "%3" "%4" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\tvkoo@URL Protocol Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\tvkoo\shell Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\tvkoo\shell\open Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\tvkoo\shell\open\command Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\tvkoo\shell\open\command@ "C:\Documents and Settings\Moose\My Documents\viviplay.exe" "%1" Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3File2@ EncodeMP3File2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3File2\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3File2\CLSID@ {A97BBEB0-2D4C-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3File2\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3File2\CurVer@ Xmencmp3.EncodeMP3File2.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3File2.1@ EncodeMP3File2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3File2.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3File2.1\CLSID@ {A97BBEB0-2D4C-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3Mem2@ EncodeMP3Mem2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3Mem2\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3Mem2\CLSID@ {477A3783-2D4D-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3Mem2\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3Mem2\CurVer@ Xmencmp3.EncodeMP3Mem2.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3Mem2.1@ EncodeMP3Mem2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3Mem2.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.EncodeMP3Mem2.1\CLSID@ {477A3783-2D4D-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.MP3Encoder3@ MP3Encoder3 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.MP3Encoder3\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.MP3Encoder3\CLSID@ {477A3789-2D4D-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.MP3Encoder3\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.MP3Encoder3\CurVer@ Xmencmp3.MP3Encoder3.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.MP3Encoder3.1@ MP3Encoder3 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.MP3Encoder3.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.MP3Encoder3.1\CLSID@ {477A3789-2D4D-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2@ QueryMPEGAudioFile2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2\CLSID@ {477A3787-2D4D-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2\CurVer@ Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2.1@ QueryMPEGAudioFile2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryMPEGAudioFile2.1\CLSID@ {477A3787-2D4D-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryWavFile2@ QueryWavFile2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryWavFile2\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryWavFile2\CLSID@ {477A3785-2D4D-11D3-B244-444553540000} Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryWavFile2\CurVer Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryWavFile2\CurVer@ Xmencmp3.QueryWavFile2.1 Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryWavFile2.1@ QueryWavFile2 Class Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryWavFile2.1\CLSID Reg HKLM\SOFTWARE\Classes\Xmencmp3.QueryWavFile2.1\CLSID@ {477A3785-2D4D-11D3-B244-444553540000} ---- EOF - GMER 1.0.14 ----